fbpx

Son 9 yılda işletmelerin %60 ının ürünlerini dijital mecralara taşıdığını biliyor musunuz? Yeni müşteriler kazanmak ve karlılığınızı artırmak için ne sizce ne yapmanız gerekiyor ?

Muhtemelen satışlarınız istediğiniz seviyede değil ve daha iyisini yapabileceğinizi düşünüyorsunuz. Bir çözüm yolu arıyor,  fakat ne yapmanız gerektiği konusunda kafanız karışık ve net bir fikre sahip değilsiniz.

Biliyor musunuz aslında yalnız değilsiniz. Dijital çağa ayak uyduramayan ve dijital reklam kaynaklarını kullanamayan birçok işletme maalesef aynı durumda.

Bunun yanında sizinle aynı sektörde hizmet veren ve aynı sorunlarla karşı karşıya kalmasına rağmen bazı firmaların çok daha başarılı olması ilginç değil mi ? Peki sizce aradaki fark nedir ?

Aradaki fark ne biliyor musunuz ? Ürün ve hizmetlerine farklılık katarak sunmaları ve rekabet güçlerini artıracak dijital reklam kaynaklarına yatırım yapmaları.

Evet, bugün insanların %70 inden fazlası bir ürün yada hizmet alacağı zaman internetten araştırma yapıyor. İnternette yoksanız ne yazık ki ayakta kalmanız artık çok zor. Bu nedenle sizde işletmenizin marka değerini yükseltmek ve yeni müşteriler kazanmak için interneti kullanmalısınız. Nasıl mı olacak ?

Birçok işletme bunu facebook ve instagram reklamları ile başarıyor. Facebook ve instagram reklamları ile ürün ve hizmetlerinizi doğru hedef kitlenin karşısına çıkartabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki dünyanın en iyi ürününü de satsanız yanlış hedef kitleye yöneliyorsanız satış yapmanız mümkün değildir. 

Reklamlara yapacağınız harcamaları bir masraf kalemi olarak görmeyiniz. Bu bir yatırımdır. Ve bu yatırımı kendi işletmeniz için yapıyorsunuz. Doğru stratejilerle, yaptığınız yatırım katlanarak size geri dönecektir.

Biliyorum ki bu metni okuyan her 10 kişiden 9’u mesajımı görmezden gelecek ve hiçbir adım atmayacak. Ama şunu unutmayın ki yarını bugün atmış olduğunuz adımlar belirleyecek.

Peki siz ne yapacaksınız ? Görmezden gelip, kaldığınız yerden devam mı edeceksiniz ? Yoksa harekete geçip arzuladığınız hedeflerinize ulaşmak için bir adım mı atacaksınız ?