fbpx
serkan yıldırım

Merhabalar ben Serkan Yıldırım,

1988 Yılında Ordu ili Ünye İlçesinde doğdum. Henüz 3-4 yaşına varmadan ailecek gurbete İstanbul’a yerleştik.
İlk Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladım. Bilişim dünyasına ilk adımı 2002 yılında katıldığım bir bilgisayar işletmenliği kursu ile attım. O zamandan sonra bu işe olan tutkum ve ilgim her daim artı. Sürekli kendimi geliştirmeye devam ettim.

2006 yılında Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümüne başladım. Mezun olduktan sonra hemen iş hayatına atıldım ve çalışmaya devam ettim. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü tamamladım.

İş Deneyimlerim

2010 yılında İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Web sorumlusu olarak çalışmaya başladım. Yaklaşık 3 yıl kadar bu göreve devam ettikten sonra, E-ticaret sektöründe farklı bir firmadan görevime devam ettim. İdeasoft e-ticaret paketi ile sıfırdan bir e-ticaret projesini hayata geçirdik.

Sonrasında yine E-ticaret sektöründe fakat bu sefer kredi kartı online ödeme sistemleri tarafında global bir firma olan PayU‘nun Türkiye ofisinde müşteri destek uzmanı olarak göreve başladım. 2016 yılı Eylül ayına kadar bu göreve devam ettim. Bu sırada birçok e-ticaret sitesi girişimcisine ve özellikle Türkiye’de marka değerine sahip Mediamarkt, Atlasjet, Teknosa gibi firmalara destek verdim.

İstanbul’dan Ayrılış

2016 yılı Eylül ayı itibariyle bir öğretmen olan eşimin atamasının gerçekleşmesi vesilesi ile memleketim Ordu’ya yerleşme kararı aldık ve İstanbul’dan ayrıldım.

Ordu’da yine bir süre freelance olarak e-ticaret girişimcilerine özellikle kredi kartı ödeme sistemleri ile ilgili destek verdim. Son olarak tekrar özel sektöre geçiş yaparak Türkiye’de e-ticaret yazılımı üretimi konusunda bilinen birkaç firmadan biri olan Ticimax firmasında yazılım destek uzmanı (remote) olarak çalışmaya başladım.

2020 yılı Aralık ayında Ticimax firmasındaki görevimden ayrılarak, kendi iş modelimi inşa etmeye karar verdim. E-ticaret yazılımları, kartlı ödemeler ve özellikle Facebook ve instagram reklamları ile yakından ilgilenmeye devam ediyor, bu konularda hem içerik üretmeye devam ederek hem de Türkiye’nin en iyilerinden eğitimler alarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Amacım, özellikle e-ticaret sektöründe elde ettiğim deneyimler ile e-ticaret girişimcilerine ve online dünyada büyüme hedefinde olan girişimci ve girişimci adaylarına destek olabilmektir.


Dijital dünyaya uyum sağlama arzusu taşıyan işletmelere, sektöre doğru bir şekilde uygun altyapı seçimleriyle girerek ve dijital reklam kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak, en az maliyetle maksimum kar elde etmeleri için yardımcı oluyorum.