WooCommerce PayU Site İçi Ödeme (Alu) Eklentisi Yeni Versiyon

payu-resmi-woocommerce-eklentisi
woocommerce-payu

E-ticarete atılmayı düşünen ya da halihazırda PayU ile çalışan işletmelere, sonunda müjdeli haberi veriyorum. Uzun bir çalışma sonucunda hazırlayıp sizlere sunduğum WooCommerce PayU  Eklentisi artık hazır.

Yaklaşık 3.5 yıllık PayU kariyerim boyunca elde etmiş olduğum tüm birikimleri bu eklentide kullanmak için çaba sarf ettim. Sonuç olarak, bu konuda mütevazi olma hususunu bir kenara bırakarak şunu belirtmek isterim ki;

Piyasadaki en iyi, en stabil ve aynı zamanda en kullanışlı woocommerce PayU eklentisi ortaya çıktı. Hatta diğer açık kaynak kod sistemleri de bu kıyaslamaya dahil edebilirim. Benzer şekilde puan kullanımı, BIN apisi, IPN, taksit apisi gibi bütün servisleri bir arada barındıran bir eklenti bulunmuyor.

Neden WooCommerce PayU Site İçi Ödeme Eklentisini Tercih Etmeliyim ?

Eklenti, birçok eklentide bulunmayan PayU’nun katma değerli servislerini desteklemektedir. Bunları kısaca özetlemem gerekirse;

 • Eklenti site içi ödeme destekler. Müşterileriniz ödeme sırasında siteden çıkarak başka bir sayfaya yönlendirilmez.
 • Tek sayfada hem fatura ve teslimat bilgileri hemde kredi kartı bilgileri girilerek ödeme gerçekleştirilir. Müşterileriniz o sayfadan o sayfaya yönlendirilmez. Bu alışveriş dönüşüm oranını artıracaktır. Zira uzayan işlem adımları müşterilerin sipariş vermekten vazgeçmesine neden olmaktadır.
 • Eklenti,  IPN servisini destekler. Bu şekilde web siteniz ile PayU arasında minimum mutabakat sorunu yaşarsınız.
 • Puan kullanımı apisini destekler. Müşterileriniz alışverişlerinde kredi kartında biriken puanlarını kullanabilir.

payu_woocommerce_puan_kullanimi

 • Taksit ve BIN apisini destekler. Bu şekilde işlem sırasında girilen kredi kartı numarası kontrol edilerek uygun taksit seçenekleri gösterilir. Taksit yapılamayan bir kart, örneğin banka kartı ile işlem yapıldığında tek çekim seçeneği görüntülenir. Böylelikle müşterilerin hatalı işlem yapması önlenmiş olur. Ayrıca taksitli işlemlerde uygulanacak vade farkı oranlarını da PayU’dan otomatik getirerek tüm taksitli işlem tutarlarını hesaplayarak müşteriye sunar. Sizin manuel olarak tek tek oran girmeniz gerekmez. Zira bu noktada yapılan hatalar nedeniyle birçok firmanın maddi kayba uğradığını söyleyebilirim. Eklenti sizi bu riskten korumaktadır.
 • WooCommerce PayU site içi ödeme eklentisi, olası hatalı işlemlerde alınan hata kodları ile ilgili müşteriye ve size Türkçe açıklamalar sunar. Site yönetici paneline bu işlemlere ait log kayıtlarını atarak, “Acaba bu işlem neden başarısız olmuş?” gibi kafa karışıklığı yaratacak durumlardan sizi korur.

Eklenti kurulumu ise çok kolay, sadece 3 dakika içinde eklentiyi kurarak sistemi ödeme için hazır hale getiriyorsunuz.

Eklentiyi temin etmek ve eklenti ile ilgili tüm sorularınız için,

İletişim formu sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

WooCommerce PayU Site İçi Ödeme (Alu) Eklentisi Yeni Versiyon” hakkında 12 yorum

 1. bence en önemli özellik bu:
  “Ayrıca taksitli işlemlerde uygulanacak vade farkı oranlarını da PayU’dan otomatik getirerek tüm taksitli işlem tutarlarını hesaplayarak müşteriye sunar.”

  valla eline sağlık 3 yıl uğraşmıssın ama değmiş

  1. Erhan bey teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Bahsettiğiniz kısmın otomatik olarak çalışmasının getirdiği kolaylıkları, PayU kullananlar daha iyi anlayacaktır.

 2. Kullandigimiz bir eklenti. Başarılı bir uygulama olmuş. Emekleriniz için teşekkür ederiz.

  1. Merhaba,

   Eklentiyi e-posta yolu ile paylaşıyorum.Domaine lisansli ve ioncube ile sifrelenmistir.

 3. Eklentiyi sistemimizde kullanmaya başladık. gayet sağlıklı ve sorunsuz bir eklenti olmuş. Serkan beye emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

 4. payu eklentisini eklerken aşağıdaki hatayı alıyorum anlam veremedim yardımcı olur musunuz ?

  hata : Site error: the file /home/methan/public_html/artisepeti.com/wp-content/plugins/Payu-Turkiye-LU/payu-lu-payment-gateway.php requires the ionCube PHP Loader ioncube_loader_lin_5.5.so to be installed by the website operator. If you are the website operator please use the ionCube Loader Wizard to assist with installation.

  1. Merhaba,

   Gördüğüm kadarıyla yüklediğiniz eklenti benim paylaşmış olduğum eklenti değil. Eklentiyi nereden temin ettiniz acaba ?

 5. Serkan Bey merhaba, bu eklenti tekrarlanan ödeme/abonelik yani subscription özelliğini destekliyor mu? Tanıtımda göremedim ama bildiğim kadarıyla payu tekrarlayan ödeme alma seçeneği sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir