Kategoriler
Eklentiler

WooCommerce PayU Compay Eklentisi

ComPay Nedir ?

ComPay’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını kısaca anlatmak gerekirse; ComPay online alışverişlerinizi internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmenizi sağlayan bir ödeme yöntemi. PayU, ComPay ile yaptığı işbirliği ile ComPay’i entegre etti ve PayU üye işyerlerine bu hizmeti sunmaya başladı. Konuyla ilgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

WooCommerce PayU ComPay Eklentisi Nasıl Çalışıyor ?

Müşterileriniz ödeme adımında “İnternet bancılığı ile ödeme” ya da “ComPay ile öde” seçeneğini işaretliyor.

payu-compay

Kullanıcı, bir sonraki adımda kullanacağı internet şubesini seçeceği, ComPay sayfasına yönlendirilir. Şu an için PayU kullanıcıları sadece “Akbank Direkt” internet şubesi ile işlem yapabilmektedir. ComPay diğer bankaların internet bankacılığı uygulamalarınında aktif edilmesi için gerekli çalışmalara devam etmektedir.

Kullanıcı “Akbank Direkt” seçeneğini işaretleyip, ComPay ile öde” butonuna tıkladığında gerekli güvenlik doğrulaması ve şifre işlemleri için Akbank sayfasına yönlendirilir.

Sonraki adımda, kullanıcı hesap bilgileri seçimi ve işlemi onayla adımlarını tamamlayarak ödemeyi gerçekleştirmiş olur. İlgili tutar, kullanıcının banka hesabından tahsil edilmiş olur.

Neden WooCommerce PayU ComPay Eklentisini Kullanmalıyım ?

  • Kredi kartı ile ödeme yapmak istemeyen müşterilerinize alternatif bir ödeme yöntemi sunabilirsiniz.
  • ComPay üyelik gerektirmediği için hızlı ve pratiktir.
  • Alıcı adı, IBAN vs bilgiler girmeniz gerekmez.
  • Zaman kısıtlaması olmadan 7/24 kullanılabilmektedir.

Eklenti, standart wordpress kurulum ekranından hızlıca kurulabilmektedir. PayU üye işyeri bilgilerinizi girerek eklentiyi aktif edebilirsiniz. Kurulum öncesinde PayU ile iletişime geçerek ComPay ile ödeme yönteminden yararlanmak istediğinizi belirterek, bu ödeme metodunu aktif ettiriniz.

Dilerseniz eklentiyi aşağıdaki demo mağazadan test edebilirsiniz.

http://serkanyildirim.com.tr/shop/

Ayrıca, eklentiyi temin etmek ve eklenti ile ilgili tüm sorularınız için aşağıdaki bağlantıda yer alan iletişim formunda bana ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir